JARO 2013:

26.kolo Miřetice - AFK Horní Jelení 3:5

Průběh utkání: Jako jistí postupující jsme zajížději jsme na poslední utkání 1.B třídy sk.A na hřiště Miřetic. První branku vstřelil Dědič, který využil chybu domácích. Poté domácí hrající s vidinou udržení v soutěži jen v případě vítězství vyrovnali. Nedlouho poté prošel ze strany dravě Štěpánek a překvapil brankaře golovou střelou. O navýšení skóre se postaral Kaňkovský brankou přímo z rohového kopu. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Oba týmy přidali v druhé půli shodně po dvou brankách a tak na výsledkové tabuly po závěrečném hvizdu svítilo skóre 3:5 v náš prospěch a sezonu jsme dokončili se úžasným ziskem 57 bodů.

Fakta - branky: 2x Dědič, Štěpánek, Kaňkovský, Raich. Jelení: Jozl - Raich, Šubrt, Rejnuš, Houžvíček - Štěpánek, Michálek, Velinský, Martinec - Dědič, Kaňkovský (Šmidberský, Horáček, Pinkas, Novák)

25.kolo AFK Horní Jelení - Načešice 3:2

Průběh utkání: Jelení vykročilo za postupem gólovou hlavou. Kaňkovský rozehrál trestný kop a Dědič se nemýlil. Domácím vidina úspěchu svázala nohy a Načešice do poločasu otočily skóre. Trn z domácí paty vytrhl přesně hlavičkující Velinský, opět po centru Kaňkovského. Stejný hráč poté nohou usměrnil do sítě centr Raicha. Po závěrečném hvizdu jsme oslavili historický postup do 1.A třídy.

Fakta – branky: 61. a 72. J. Velinský, 13. Dědič – 37. Svoboda, 41. D. Jirásek. Rozhodčí: Andrle. ŽK: 3:4. Diváků: 320. Poločas: 1:2. Jelení: Jozl – Raich (84. Šubrt), Rejnuš, Hendrych, Čermák (68. Liška) – Štěpánek, J. Velinský, Michálek (59. Šmidberský), Pinkas (46. Horáček) – Dědič, Kaňkovský.

24.kolo Holice B - AFK Horní Jelení 2:6

Průběh utkání: Kdo se těšil na vyrovnanou řež o krále holického regionu, ostrouhal. Žádná zápletka se nekonala, neboť domácí nezachytili úvod střetnutí. Po první čtvrthodině prohrávali 0:2. Do konce prvního poločasu inkasovali ještě jednou. Po změně stran se zvedli. Snížili, ovšem v rozletu je zastavilo vyloučení Černého. V početní výhodě se opět chopilo vesla Jelení a bylo jen otázkou, kolik si holická rezerva připočítá minusových gólů.

Fakta – branky: 54. Ručka, 86. Zeman z penalty – 12., 21. a 70. Kaňkovský, 4. J. Velinský, 76. Michálek, 82. Horáček. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 7:4. ČK: 1:0 (67. Černý). Diváků: 300. Poločas: 0:3. Holice B: Bačina – Valenta (46. Hrubý), Jedlička st., Černý, Zeman – Kopa, Machatý, Ručka, Skalický – Vl. Englich (86. Malý), J. Englich (77. Derka). H. Jelení: Jozl – Raich, Čermák, Rejnuš, Houžvíček – Štěpánek (54. Novák), Michálek, J. Velinský (69. Šmidberský), Martinec (73. Horáček) – Kaňkovský (84. Pinkas), Dědič.

23.kolo AFK Horní Jelení - Vysoké mýto B 3:2

Průběh utkání: Vydřené, velmi důležité vítězství, nicméně za ten spuštěný nápor v závěru asi zasloužené. Hej nám mohlo být už po první půli, kdy se hrálo převážně mezi šestnáctkami. Jenže jsme dvě, tři šance nedali a zkraje druhé přišel trest. Naštěstí nás obdržený gól nabudil a vyrovnali jsme zásluhou Štěpánka. Poté jsme začali tlačit, ovšem Mýtu se vydařila standardka. Vsadili jsme tedy na tři útočníky, když na hrot šel hrající trenér Hendrych. Po ruce proměnil penaltu a v posledních minutách jsme rozpoutali před hostující bránou ohňostroj. Tři střely ještě byly sraženy, ale tu poslední procpal Novák na zadní tyči do sítě.

Fakta – branky: 77. Štěpánek, 83. Hendrych z penalty, 90. Novák – 50. L. Benda, 81. Svoboda. Rozhodčí: Lukášek. ŽK: 3:5. Diváků: 170. Poločas: 0:0. Horní Jelení: Jozl – Čermák, Hendrych, Rejnuš, Houžvíček – Šmidberský (79. Novák), Michálek (62. Horáček), J. Velinský (46. Pinkas), Martinec – Kaňkovský, Štěpánek.

16.kolo Hlinsko B - AFK Horní Jelení 1:1

Průběh utkání: V první půli jsme nevyužili několik slibných brankových příležitostí, nastřelili jsme tyč, a tak jsme putovali do kabin za nerozhodného stavu. Druhý poločas přinesl branku domácích, ovšem díky našemu náporu jsme vyrovnali zásluhou Šubrta z trestného kopu. Přežili jsme jeden samostatný únik domácích na naši branku. Remíza vyzněla z tohoto bojovného duelu jako spravedlivé vyústění snah obou týmů.

Fakta - Branka: Šubrt. Poločas 0:0. Horní Jelení: Hrdý - Raich, Šubrt, Čermák, Houžvíček - Šmidberský, Michálek, Velinský, Martinec - Kaňkovský, Štěpánek Horáček, Novák)

22.kolo Slatiňany - AFK Horní Jelení 2:1

Průběh utkání: Souboj o první místo rozhodl obrat v poslední desetiminutovce. Jelení se ujalo vedení šťastným gólem. Čechraný míč z trestného kopu si někdo z domácích po Dědičově dorážce srazil do vlastní sítě. Tým z Chrudimska začal úřadovat v 82. minutě, když Koblasa využil nabídky Hanuše. O pět minut později Jozl vyrazil „trestňákovou" pumelici D. Tesaře a dobíhající Hanuš rozpoutal domácí euforii.

Fakta – branky: 82. Koblasa, 87. Hanuš – 37. vlastní. Rozhodčí: Obajdin. ŽK: 3:3. Diváků: 180. Poločas: 0:1. Horní Jelení: Jozl – Raich, Hendrych, Rejnuš, Houžvíček – Pinkas (55. Šmidberský), Michálek, J. Velinský, Horáček (74. Čermák) – Dědič (67. Novák), Štěpánek (89. Martinec).

21.kolo AFK Horní Jelení - Řečany n.Labem 3:1

Průběh utkání: Jelení se ujalo vedení po rohu Houžvíčka, když přesně zamířil hlavou J. Velinský. Z kraje druhého poločasu navýšil vedení Štěpánek, kterému na ránu z deseti metrů nabil Houžvíček. Řečany rychle snížily, když nedorozumění domácí obrany využil z bezprostřední blízkosti Bank. Poslední slov ovšem měl Šmidberský, který unikl po straně a prostřelil gólmana.

Fakta – branky: 24. J. Velinský, 51. Štěpánek, 78. Šmidberský – 54. Bank. Rozhodčí: Felkl. ŽK: 0:4. Diváků: 190. Poločas: 1:0. Horní Jelení: Jozl – Raich, Hendrych, Rejnuš, Houžvíček – Pinkas (72. Šmidberský), J. Velinský, Michálek, Horáček (69. Cach, 77. Novák) – Dědič (61. Čermák), Štěpánek. Řečany: Pavel Moravec – Štěpánek, Novotný, Hajn, Petr Moravec – Michael Moravec, Matoušek, M. Tichý, – Bank, Hostinský, Bank (61. J. Křivka) – Hostinský (82. P. Křivka), Veselý (53. Kobera).

15.kolo AFK Horní Jelení - Krouna 4:1

Průběh utkání: V utkání jsme byli již od úvodu výrazně lepším mužstvem. Tlak jsme využili brankou Dědiče, avšak po chvíli po zmatku v obraně jsme obdrželi laciný gól z trestného kopu. Těsně před pauzou však vstřelil branku shodně z trestného kopu Kaňkovský. Po přestávce jsme vytrvali v aktivní útočné hře a zápas byl korunován dalšími dvěma brankami. Dokračeli jsme tak k dalšímu důležitému zisku třech bodů.

Fakta – branky: 21. a 65. Dědič, 44. Kaňkovský, 50. Šmidberský – 29. Svatoň. Rozhodčí: Šejna. ŽK: 0:3. ČK: 1:1 (87. Kaňkovský – 72. Kulhavý). Diváků: 200. Poločas: 2:1. Jelení: Jozl – Raich, Hendrych, Rejnuš, Houžvíček (60. Čermák) – Štěpánek, Velinský (74. Martinec), Michálek (46. Šmidberský), Horáček (70. Novák) – Dědič, Kaňkovský.

20.kolo Kameničky - AFK Horní Jelení 2:2

Průběh utkání: Náš úvodní tlak byl přetaven ve vlastní branku domácího obránce. V nastoleném trendu jsme nevydrželi a Kameničky vyrovnali. Poté se prosadil parádním trestným kopem Houžvíček. Další šance jsme v druhé půli nevyužili a nakonec domácí těsně před koncem dokázali srovnat skóre podruhé.

Fakta - branky: vlastní, Houžvíček. Poločas 1:2. Jelení: Jozl - Raich, Hendrych, Rejnuš, Houžvíček - Šmidberský, Velinský, Michálek, Horáček - Dědič, Kaňkovský (Štěpánek, Novák, Čermák, Šubrt)

14.kolo Rosice n. Labem - AFK Horní Jelení 1:2

Pruběh utkání: V utkání jsme museli dotahovat po brance domácích z rychlého protiútoku. Naši první branku vstřelil těsně před poločasem Štěpánek. V druhé půli jsem byli lepším mužstvem a jednou z několika šancí rozhodli o třech bodech, díky brance Kaňkovského.

Fakta - branky: Štěpánek, Kaňkovský. Poločas 1:1. Jelení: Jozl - Raich, Hendrych , Rejnuš, Houžvíček - Pinkas, Michálek, Velinský, Horáček - Štěpánek, Kaňkovský (Novák, Dědič, Šmidberský)

19.kolo AFK Horní Jelení - Prosetín 4:1

Pruběh utkání: První půlhodina patřila domácím. Jejich úsilí ale přetavili pouze v jednu branku. A když Prosetín vyrovnal, měl do konce první půle utkání ve své režii. Po přestávce však Jelení přidalo a hlavně začalo proměňovat šance. Jak se střílí góly, ukázal všem mladším spoluhráčům Kaňkovský.

Fakta – branky: 69. a 89. Kaňkovský, 26. J. Velinský, 57. Raich – 36. Karásek. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:4. Diváků: 230. Poločas: 1:1. Horní Jelení: Jozl – Raich, Hendrych, Rejnuš, Houžvíček – Pinkas, Michálek (68. Šmidberský), J. Velinský, Horáček (72. Novák) – Štěpánek (81. Dědič), Kaňkovský (90. Šubrt).

18.kolo Luže - AFK Horní Jelení 0:1

Pruběh utkání: Po několika vteřinách se hosté nastěhovali před bránu Luže a v nepřehledné situaci si domácí vstřelili vlastní gól. Jelení mělo několik šancí na zvýšení náskoku, ale neproměňovalo.

Fakta – branka: 1. vlastní. Rozhodčí: Papáček. ŽK: 1:3. Diváků: 120. Poločas: 0:1. Jelení: Jozl – Raich, Rejnuš, Hendrych, Houžvíček – Pinkas, Michálek, J. Velinský, Horáček – Štěpánek, Kaňkovský. Střídali: Novák, Šmidberský, Martinec.

17.kolo AFK Horní Jelení - Sezemice 1:1

Průběh utkání: Vyrovnané utkání, ve kterém se aktivita přelévala ze strany na stranu. Domácí se ujali vedení trochu kuriózním gólem, když Kaňkovského centr na vzdálenější tyč, se odrazil od konstrukce přes Báču do sítě. Sezemice vyrovnaly po změně stran. Do centru, který směřoval do šestnáctky, se položil Jelínek, přehodil sebe i Jozla a dobíhající J. Kašpar nemohl nedat.

Fakta – branky: 14. Kaňkovský – 62. J. Kašpar. Rozhodčí: Vaněk. ŽK: 3:3, ČK: 1:1 (90. Šubrt – 77. Popílka). Diváků: 270. Poločas: 1:0. Horní Jelení: Jozl – Raich, Hendrych, Rejnuš, Houžvíček – Pinkas, Michálek (87. Šubrt), Štěpánek, Novák (70. Horáček) – Kaňkovský (88. Šmidberský), Cach (65. J. Velinský). Sezemice: Báča – Blažek, T. Kašpar, Martin Brychta, Popilka – Langr, Lába, Jelínek, T. Kašpar – Kavka, Horák (23. Knaute)

PODZIM 2012:

Zhodnocení podzimní části sezony:

Vážení sportovní přátelé, jestli dovolíte, rád bych pár větami zhodnotil podzimní část z pohledu A mužstva. Když si promítnu uplynulou polovinu sezóny, tak s podzimem převládá spíše spokojenost – jak s bodovým ziskem tak i částečně s předváděnou hrou, kterou chceme, aby byla útočná a pro diváky atraktivní. Současné postavení v tabulce, 2. místo, 27. bodů, vychází jak ze základů položených kolegou Romanem Hendrychem v loňské sezóně, na které se snažíme navázat, tak i přístupem hráčů (jako celku) k letní přípravě. Chci zdůraznit, že účast hráčů i tréninkové nasazení po celý podzim, je pro mě příjemným překvapením.
Zahájení podzimní části sezóny nezačalo pro nás moc příznivě. Přišla dlouhodobá zranění a nedisciplinovanost některých hráčů a nebýt výborné spolupráce s dorostem a výpomoci hráčů staré gardy, neměli bychom s kým odehrát úvodní zápasy. Naše hra, přes dobré výsledky, byla neurovnaná, hlavně směrem dozadu. Příchodem Romana Hendrycha se naše zadní řady zklidnily a i celkový výraz mužstva se zlepšil. Od té doby, až na poslední zápas v Načešicích, který byl z našeho pohledu velkým výbuchem, jsme výsledkově nepropadli.
Celý podzim, mimo zápasu se Slatiňanami, jsme měli velké výkyvy v herní činnosti. Jakoby po vstřeleném gólu nebo výrazné herní převaze nad soupeřem přišlo uspokojení a soupeř toho pokaždé dovedl využít!!!!
Podle mého uvážení naše herní výkyvy pramení z nezkušeností našeho velmi mladého týmu a u starších hráčů zaleknutí se pozice určující řád celého zápasu. Větší problémy s psychikou máme hlavně při zápasech venku, kde nám chybí výrazná podpora domácích diváků – za to, v jakém počtu chodí a neustále fandí, velký dík. Máme hodně mladý kádr, a věřím, že se bude postupně zlepšovat a zažijeme s ním ještě hodně radosti a úspěchů.
Závěrem mi dovolte za spolupráci kolem A týmu poděkovat celému realizačnímu týmu - a to Romanu Hendrychovi, Mírovi Šedovi, Pavlu Svatošovi a doktorovi Martinu Jindrovi.

Jaroslav Frydrych, trenér mužstva

13.kolo AFK Horní Jelení - Miřetice 4 :3

Průběh utkání: První půle vyzněla výsledkově i herně jednoznačně pro náš tým, hosté hrozili pouze ze standartních situací. Po půli se přestalo dařit a hosté byli po zbytek utkání nebezpečnější. V závěru jsme se strachovali o tři body.

Jaroslav Frydrych, trenér Jelení: „Měli jsme perfektní začátek a hned po několika vteřinách se ujali vedení. Jenže pak přišlo uspokojení a soupeř vyrovnal. Začali jsme se trápit, ale naštěstí jsme to vyhecovali a do přestávky dali dva góly. Ve druhé půli jsme přidali čtvrtý gól, ale pak odkulhal hrající trenér Hendrych a my ztratili klid v zadních řadách. Soupeř, který měl mimochodem parádně nacvičené standardky, nám po zmatcích v naší obraně vstřelil dvě branky. Pak jsme se obávali až do konce o výhru. Miřetice stejně jako náš tým si vytvořily dvě šance."

Fakta – branky: 21. a 35. Kaňkovský, 1. Dědič, 68. J. velinský – 13. T. Řezníček, 73. P. Řezníček, 78. T. Najman. Rozhodčí: Habrda. ŽK: 5:4. Poločas: 3:1. Jelení: Jozl – Čermák, Hendrych (71. Cach), Šubrt, Houžvíček – Šmidberský, J. Velinský, Michálek (80. Sodomka), Martinec (65. Raich) – Kaňkovský, Dědič.

12.kolo Načešice - AFK Horní Jelení 5:0

Průběh utkání: Hosté zahájili tlakem, který po nevyužití slibné šance postupně vyprchal. A domácí byli při odpovědi nekompromisní. I když... První branka utkání padla po chybě Jozla, který se smekl při odkopu. Netrefil pořádně balon a Pokorný snadno skóroval. Jelení vrhlo síly do útoku, ovšem při jednom z protiútoků vyrobilo hrubku, kterou opět trestal Pokorný. Než se hosté probrali ze šoku, Pokorný kompletoval hattrick. Korunu totálně zbabranému poločasu nasadila penalta a po ní čtvrtý gól v jelenské síti. Po přestávce se lídr tabulky výrazně zlepšil, ale jeho hráči netrefili ani prázdnou bránu. A jak už to chodí, z brejku se prosadil druhý tým. Horní Jelení tak po debaklu přišlo o titul krále podzimní soutěže.

Fakta – branky: 7., 28. a 30. Pokorný, 40. Nevečeřal z pen., 69. Mládek. ŽK: 3:5. Poločas: 4:0. Jelení: Jozl – Čermák, Šubrt, Hendrych, Houžvíček – Šmidberský, J. Velinský, Michálek, Raich – Kaňkovský, Dědič. Střídali: Martinec, Cach, Pinkas, Horáček.

11.kolo AFK Horní Jelení - SK Holice B 2:1

Průběh utkání: Jelení opět skórovalo v první desetiminutovce. Kaňovský se uvolnil do vápna, uskočil mu míč ke Šmidberskému, který prostřeli brankáře. Hosté vyrovnali v 16. minutě, po špatně zahraném ofsajd systému soupeře. J. Englich se prezentoval ukázkovým blafákem. Rozhodnutí přinesl trestný kop v 71. minutě. K míči se postavil Šubrt a prudkou – technickou z pětadvaceti metrů nedal Bačinovi šanci.

Fakta – branky: 9. Šmidberský, 71. Šubrt – 16. J. Englich. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK: 3:4. Poločas: 1:1. Horní Jelení: Jozl – Čermák, Hendrych, Šubrt Houžvíček – Šmidberský (89. Šeda), J. Velinský, Michálek (67. Raich), Martinec(74. Pinkas) – Kaňkovský (81. Cach), Dědič. Holice B: Bačina – Žák, Zeman, Zběhlík, Skalický – Kopa, Machatý, Černý, Horyna (74. Valenta) – Vl. Englich, J. Englich.

10.kolo Vysoké Mýto B - AFK Horní Jelení 3:3

Průběh utkání: Domácí se sice rychle ujali vedení z penalty, ale na konci první dvacetiminutovky už lídr vedl. Další obrat přivodily brejky Mýta. Bod trefil hostům v závěru Šmidberský.

Fakta – branky: 3. Svoboda z penalty, 38. Venda, 50. Matula – 7. Dědič, 18. J. Velinský, 88. Šmidberský. ŽK: 1:4. Poločas: 2:2. H. Jelení: Jozl – Čermák, Šubrt, Hendrych, Houžvíček -Pinkas (66. Šmidberský), J. Velinský, Michálek, Horáček(64. Martinec) – Cach (56. Kaňkovský), Dědič.

9.kolo AFK Horní Jelení - Slatiňany 3:1

Průběh utkání: V přímém souboji o první flek „flekovalo" Jelení na začátku obou poločasů. Po snížení soupeře opět vypadlo ze hry, ovšem tentokrát případné trable vše vyřešila proměněná penalta. Hrál se fotbal nad úroveň této soutěže.

Fakta – branky: 47. a 76. z pen. Dědič, 3. Šmidberský – 58. Vaculka. Rozhodčí: Raplík. ŽK: 2:3. Diváků: 200. Poločas: 1:0. Jelení: Jozl – Čermák, Hendrych, Šubrt, Houžvíček – Šmidberský (73. Pinkas), J. Velinský, Michálek, Martinec (69. Horáček ) – Cach (65. Kaňkovský), Dědič.

8.kolo Řečany n. Labem - AFK Horní Jelení 2:2

Průběh utkání: Deset minut hosté soupeře k ničemu nepustili. V 1. minutě trefil Dědič spojnici a v 7. Dědič využil nedůrazného zákroku domácího gólmana. Jenže pak se karta otočila a Řečany svého soupeře tlačily až do konce zápasu. Šance ale začaly proměňovat až po přestávce. V 59. minutě čerstvý M. Moravec našel před bránou Kalinu, který vyrovnal. Po akci jako přes kopírák dokonal obrat Bank. Hosté však stačili vzápětí Velinským vyrovnat.

Jaroslav Frydrych: „Prvních dvacet minut jsme hráli jako z partesu. Kromě gólu jsme orazítkovali tyč a pak po trestném kopu domácí vykopávali míč z brankové čáry. A pak jak, když utne. Záložníkům se přestala dařit hra a my ztráceli střed pole. Do osmdesáté minuty jsme se úplně trápili. Mohli jsme být rádi, že jsme dostali jen dva góly. Ke konci jsme zápasu jsme udělali nějaké změny, hra se rozhýbala a okamžitě po druhé inkasované brance jsme vyrovnali. Když to řeknu upřímně, bod je zlatý. Přitom stačilo dát na začátku druhý gól, vždyť soupeř byl zralý na ručník."

Fakta – branky: 59. Kalina, 80. Bank – 7. Dědič, 81. J. Velinský. Rozhodčí: Kříž. ŽK:2:3. Diváků: 170. Poločas: 0:1. Řečany: Pavel Moravec – Petr Moravec, Matoušek, Linhart, Štěpánek – Kalina, M. Tichý (90. Kasal), Chára, Novotný, T. Tichý (56. M. Moravec, 78. Š. Tichý) – Bank. Hor. Jelení: Jozl – Houžvíček, Hendrych, Šubrt, Horáček – Šmidberský (66. Čermák), J. Velinský, Michálek, Martinec (84. Pinkas) – Cach (58. Kaňkovský), Dědič.

7.kolo AFK Horní Jelení - Kameničky 2:1

Průběh zápasu: Na konci první půlhodiny Dědič načechral do vápna míč a J. Velinský hlavou rozvlnil síť. Po několika vteřinách druhé půle zamířil přesně šajtlí Dědič směrem tam, odkud před chvíli vyšel. Tedy do brány, která je blíže kabin. Pak hosté snížili a Jelení se až do konce obávalo o výhru.

Jaroslav Frydrych: „V prvním poločase jsme hráli fotbal podle našich představ. Jedinou vadou bylo to, že jsme vstřelili pouze jediný gól. Po příchodu z kabin jsme náskok navýšili, ovšem místo uklidnění jsme úplně přestali hrát fotbal. Kameničky snížily, zvedli se a my se až do konce obávali o výsledek. Chválím celý tým, zejména pak útočníky Dědiče s Cachem. Za jejich práci směrem dozadu by se nemusel stydět leckterý ligový forvard. Potěšitelně je, že po delší době způsobené pracovním úrazem znovu naskočil na chvíli do hry Kaňkovský."

Fakta – branky: 32. J. Velinský, 46. Dědič – 57. Nekvinda. Rozhodčí: Filip. ŽK: 2:4. Diváků: 220. Poločas: 1:0. Horní Jelení: Jozl – Raich (86. J. Čermák), Šubrt, Hendrych, Houžvíček – Šmidberský (90. Sodomka), J. Velinský, Michálek, Martinec (77. Kaňkovský) – Dědič, Cach.

6.kolo Prosetín - AFK Horní Jelení 2:1

Průběh zápasu: Bojovné utkání na hřišti menších rozměrů vyústilo k pro nás dost nešťastné prohře 2:1. V páté měl být vyloučen domácí útočník za oplácení ale sudí situaci "přehlédli". Hosté se ujali vedení krátce před pauzou ale my jsme nesložili zbraně a podařilo se nám vyrovnat po brance Dědiče, kterému krásně asistoval Šubrt. Poté však začalo "úřadovat" především duo pomezních rozhodčích a obrdželi jsme druhou branku (dokonce podle samotných fanoušků Prosetína z dvoumetrového offsidu). Ve snaze o vyrovnání ještě Šubrt trefil z trestného kopu břevno. Vyrovnat již jsme však nedokázali, tak se mohla po odpískání konce utkání strhnout mela mezi fanoušky obou mužstev.

Jaroslav Frydrych, trenér: „První poločas jsme promrhali. Soupeř měl výškovou převahu a my místo toho, abychom dali míč na zem, tak jsme se mu přizpůsobili v nakopávání. Balony posílané dopředu vzduchem se nám tak vracely jako bumerang. Těsně před koncem poločasu jsme po sérii chyb inkasovali. V kabině jsme si to vyříkali a druhý poločas už se odehrával v naší režii. Začali jsme kombinovat po zemi a výsledkem naší snahy byl vyrovnávací gól. Nakonec nás srazil gól z dvoumetrového ofsajdu. V závěru jsme nevyužili tři gólovky, když jednou se odrazil míč od břevna před brankovou čáru."

Fakta - poločas 1:0. Branky: Remeš 2 – Dědič. Sestava: Jozl - Raich, Šubrt, Hendrych, Houžvíček - Šmidberský, Michálek, Velinský, Pinkas - Dědič, Cach (Čermák, Svatoň)

5.kolo AFK Horní Jelení - Luže 3:0

Hodnocení : Po dvaceti vyrovnaných minutách převzali otěže domácí. Svojí převahu ale vyjádřili až po změně stran. Uběhlo jen několik sekund druhé půle a Šmidberský doklepával gólmanem vyražený míč. Ve 48. Cach narýsoval kolmici mezi beky a Velinský zvýšil. Tečku přidal „doklepávač" Šmidberský, který zakončil kličkovanou Cacha.

Hodnocení trenéra Jaroslava Frydrycha: „Celý zápas jsme hráli aktivněji, měli jsme lepší pohyb. Ve druhém poločase jsme zlepšili přesnost přihrávek a soupeře jsme častěji dostávali pod tlak. Dostavily se i góly. Za necelou čtvrthodinu druhé půle jsme vstřelili tři branky. Přestože se hrálo většinou na jednu bránu, hosté se nepřestali snažit hrát svůj kombinační fotbal a hlavně se nás nesnažili rozkopat. Za to je musíme pochválit. Jinak za předvedené nasazení a především výkon po změně stran musíme pochválit celý mančaft. Vyzdvihl bych mladíčka Cacha, který se každým zápasem lepší. Ale co předváděl ve druhém poločase, individuálně i pro kolektiv, klobouk dolů. Velkou premiéru v jelenském dresu si odbyl můj kolega Roman Hendrych, který na hřišti převáděl teorii do praxe. A na liberu mu to náramně svědčilo (úsměv)."

Fakta – branky: 46. a 58. Šmidberský, 48. J. Velinský. Rozhodčí: Vaněk. ŽK: 2:2. Diváků: 230. Poločas: 0:0. Jelení: Jozl – Houžvíček, Hendrych, Šubrt, Horáček – Šmidberský, J. Velinský, Michálek, Pinkas (80. Raich) – Cach, Dědič.

4.kolo Sezemice - AFK Horní Jelení 0:1

Trenér Roman Hendrych před utkáním:

„Čeká nás nesmírně těžké derby, které nemá favorita. Sezemice sice nemají ještě ani bod, ale doma budou chtít za každou cenu vyhrát a jak mám informace, tak v Načešicích nehrály vůbec špatně! My ale musíme koukat na náš výkon, který byl proti Hlinsku dobrý. Když tento výkon zopakujeme, tak by se měli dostavit i body ze Sezemic, jenže tam to bude nesmírně obtížné. Velký náboj to bude určitě pro Sezemického brankáře Hrdého, který je tam od nás na hostování. Čekám zápas plný soubojů a šancí na obou stranách a velkou diváckou kulisu. Uzdravil se nám už Rejnuš, uvidíme jestli ho nasadíme od začátku."

Po utkání:

„Jednalo se o typické derby, ve kterém jsme byli výrazně lepší. Kdybychom proměnili všechny šance tak vyhrajeme 5:1. Bohužel jsme nevyužili ani ty stoprocentní možnosti. Díky tomu domácí do poslední minuty živili naději na remízu. Byla by vskutku nespravedlivá, ale fotbal už je takový. Sezemice sice bojovaly, ovšem fotbalová kvalita byla na naší straně. Musím však přiznat, že nás v posledních deseti minutách zatlačili k našemu vápnu. Jsme rád, že jsme tohle derby vyhráli, protože tyto tři body jsme potřebovali jako sůl. Chtěl bych pochválit celý tým, navíc pak Velinského a dorostence Sodomku, který už měl jeden zápas v nohou."

Fakta - branka 14. vlastní. Rozhodčí: Ziegler. ŽK 2:3. Diváků 240. Sestava: Jozl - Sodomka, Šubrt, Houžvíček, Horáček - Šmidberský, Michálek, Velinský, Pinkas (78.Svatoň) - Dědič (90. Šeda), Cach (90.Kabeláč)

3.kolo AFK Horní Jelení - Hlinsko 4:1

Pardubický Deník: Všechny branky domácího týmu zapadly do rámce posvícenského víkendu. Byly totiž lahodné. Ať už to byly placírkový volej Pinkase, Šubrtova pumelice z třiceti metrů nebo Horáčkovo zpracování centru na prsa a pohotová střela. Výjimku tvořila penalta Dědiče po faulu na Cacha.

Roman Hendrych, trenér: „Byl to velmi dobrý zápas. A to zejména z naší strany a ve druhém poločase. Prvních dvacet minut jsme byli výrazně lepší, ale potom ovládli hřiště hlinečtí fotbalisté. Výsledkem toho byly tři šance, když jednu z nich proměnili. Po změně stran jsme měli jednoznačně hru v naší režii, hrálo se na jednu bránu. Musím pochválit úplně celý mančaft v čele s gólmanem Jozlem. Vyzdvihl bych výkony obou útočníků Cacha s Dědičem a dále Velinského se Šubrtem. Raritou byl fakt, že se na hřišti poprvé v životě potkali táta se synem Čermákovi. Navíc pro staršího z nich se jednalo o první start v této soutěži. Zkrátka to bylo posvícení se vším všudy..."

Fakta – branky: 13. Pinkas, 16. Dědič, 51. Šubrt, 87. Horáček – 37. Slavík. Rozhodčí: Cápay. ŽK 3:3. Diváků: 220. Poločas: 2:1. Jelení: Jozl – Houžvíček, Šubrt, J. Čermák, Horáček – Šmidberský, J. Velinský, Michálek, Pinkas (88. Šeda, 89. Z. Čermák) – Dědič, Cach.

2.kolo Sokol Krouna - AFK Horní Jelení 2:2

Roman Hendrych, trenér: „Hráli jsme ve velmi slepované sestavě, když se nám zranil před zápasem i Kaňkovský. Ten v zaměstnání propadl lešením. Přes všechny problémy se složením základní jedenáctky jsme odvedli výborný výkon. Po půlhodině jsme měli vést 3:0, ale tutovky jsme neproměnili. Soupeř jedinou střelou za poločas šel do vedení. Druhá půle byla opět jenom v naší režii, ale zase jsme inkasovali my, po standardní situaci. Po tomto gólu jsme přišpendlili Krounou k jejímu vápnu a výsledkem bylo vyrovnání, které jsme si při nejmenším zasloužili. Pochvalu zaslouží celý mančaft, protože kluci bojovali do poslední minuty. Chtěl bych vyzvednout výkon Cacha a dorostence Sodomky. Stínem zápasu bylo zranění Šrajera, který si zlomil ruku. Takže nás je méně a méně!"

Fakta - branky: Cach, Svatoň - 2x Macháček

1.kolo AFK Horní Jelení – Rosice 1:0

Rychlé a tvrdé utkání rozhodla branka Kaňkovského. Jozl vykopl na Kaňkovského téměř do vápna a domácí kanonýr mířil přesně na vzdálenější tyč. Jelení si vypracovalo více šancí, přesněji řečeno, čtyři a Rosice dvě, ovšem domácí byli na štíru z disciplínou.

Fakta – branka: 64. Kaňkovský. Rozhodčí: Habrda. ŽK 3:4. ČK: 2:1 (57. Raich, 90. Šubrt – 57. Vratišovský). Diváků: 200. Poločas: 0:0. Horní Jelení: Jozl – Šubrt, Čermák, Raich, Houžvíček – Šmidberský, J. Velinský, Michálek, Horáček (86. Cach) – Kaňkovský, Dědič. Rosice n. L.: Cincibus – Němeček, Hamerský, Pozdník, J. Zelinka – D. Rousek, Pavel, P. Zelinka, Pešek – J. Slováček, Vratišovský.